Leśne dziatki

LEŚNE DZIATKI

Leśne dziatki to grupa dzieci żłobkowo – przedszkolnych spędzających cały dzień w Lesie Osobowickim z rodzicami lub bez.

AKTYWNOŚĆ

Czy moje dziecko ma wystarczająco dużo ruchu i aktywności na świeżym powietrzu?

INSPIRACJA

Czy leśne przedszkole jest odpowiednie dla nas?

ROZWÓJ

Czy ma swobodę w rozwijaniu swoich umiejętności i zainteresowań?

O ZAJĘCIACH

Uczestnictwo w Leśnych Dziatkach to naturalna edukacja i leśna aktywność, dająca szansę na doświadczanie różnorodności środowiska przyrodniczego wszystkimi zmysłami, poznanie przyrody i rządzących nią praw.

To naturalny rozwój psychofizyczny dzieci, naturalne ćwiczenia motoryki małej i dużej (zabawa w piasku i trawie, patykami, szyszkami, wspinanie się na drzewa, skakanie, balansowanie, taplanie w błocie).
Dzieci w Leśnych Dziatkach rozwijają swoją samodzielność i kreatywność. Nie narzucamy im zajęć, nie zmuszamy – proponujemy. Pozwalamy doświadczać, poznawać, decydować o sobie w bezpiecznym obszarze – stawiamy granice. Porozumiewamy się bez przemocy
(NVC).

Celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju dziecka, w zgodzie z jego własnym rytmem i tempem, poprzez:

• bezpośrednie czerpanie z natury
  • aktywność na świeżym powietrzu
  • odpoczynek od cywilizacji i technologii
  • rozwijanie umiejętności surwiwalowych i biwakowych
  • zwiększenie samodzielności

Ramowy program:

• spacer po lesie
  • rozpalanie ogniska, biwakowanie przy ognisku
  • praktyka uważności
  • aktywności ruchowe – elementy jogi, gimnastyki, zabawy grupowe
  • zabawy artystyczne – malowanie, rzeźbienie
  • swobodna zabawa

Zajęcia odbywają się w piątki w Lesie Osobowickim.

Zajęcia będą się odbywały niezależnie od warunków pogodowych – nie wiesz, jak się przygotować na deszcz, śnieg, zimno? Podpowiemy, pomożemy skompletować strój 🙂
Cały dzień będziemy spędzać w lesie, wykorzystując jego naturalne elementy, a także przygotowaną infrastrukturę – wiaty, piaskownicę, miejsce na ognisko, boisko. Aktywność będzie dostosowana i uzależniona od dzieci (ich wieku, umiejętności, możliwości, chęci i nastroju danego dnia, warunków atmosferycznych). Dzieci mogą uczestniczyć same lub pod opieką dorosłego opiekuna (szczegóły poniżej). Uwaga! liczba miejsc dla dzieci uczestniczących samodzielnie jest ograniczona.

Przygotuj się, że Twoje dziecko wróci brudne, zmęczone, szczęśliwe.

CENNIK

Uczestnictwo pod całkowitą opieką Fundacji (bez obecności Rodzica/Opiekuna):

• zniżka 20 % na cały miesiąc (4 dni), płatne z góry

Uczestnictwo w spotkaniu
wspólnie z Rodzicem/ Opiekunem:

• zniżka 20 % na cały miesiąc (4 dni), płatne z góry

Uczestnictwo dziecka towarzyszącego (nie biorącego pełnego udziału w zajęciach)
kosztuje 10 zł za spotkanie.

Dla rodzeństwa uczestniczącego zniżka 10%.

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia proszę kierować na maila: fundacjanamzalezy@gmail.com
Warunkiem uczestnictwa jest podpisanie umowy pomiędzy Fundacją a Rodzicem/Opiekunem dziecka.