Leśne przygody w mieście

Spacery dydaktyczno-rekreacyjne po lasach i parkach Psiego Pola.

Celem projektu było przybliżenie zielonych części tej dzielnicy mieszkańcom Wrocławia, zapoznanie z fauną i florą, pokazanie jak ciekawie można spędzać czas w naturze, jak wykorzystać naturalne elementy przyrody do nauki i wspomagania rozwoju dzieci.

Podczas pierwszego spaceru uczestnicy dowiedzieli się, jak można aktywnie spędzić czas w lesie całą rodziną, jak zadbać o aktywność dla najmłodszych, co można ugotować w lesie, jak przygotować biwak. Na drugim spacerze poznali florę Lasu Sołtysowickiego – na jej przykładzie nauczyli się badać drzewa, próbowali oznaczać gatunki, robili ozdoby z liści i ozdabiali torby bawełniane formami roślinnymi. W czasie trzeciego spotkania uczestnicy robili swoje karmniki dla ptaków i dowiedzieli się, jak mądrze dokarmiać ptaki zimą – tzn. czym, kiedy i gdzie. W trakcie czwartego spaceru próbowali odnaleźć tropy dzikich zwierząt w Lesie Rędzińskim, a także odbijali swoje własne ślady w gipsie.

Uczestnikami spacerów były całe rodziny, więc wiedzę zdobywano na różnych poziomach, najmłodsi uczyli się przede wszystkim obcowania z naturą. Po każdym spacerze uczestnicy zabierali do domu różne materiały (broszurki informacyjne, karmnik, naturalne ozdoby zrobione własnoręcznie), które mogli przekazać dalszej rodzinie, znajomym, przez co zwiększało się grono odbiorców projektu.

Podobne wpisy