Wrocławski Festiwal Nietoperzy

Głównym celem projektu było zwrócenie uwagi wrocławian na nietoperze, jako naturalnych sąsiadów ludzi w mieście. W ramach działań zrealizowano

  • 12 spacerów z nasłuchami echolokacji i obserwacją nietoperzy, w różnych osiedlach Wrocławia;
  • finał (festyn rodzinny w CKAiIL Czasoprzestrzeń) z eko-animacjami i warsztatami (budki, przystosowania budynków, nietoperze w kulturze i literaturze, pokazy karmienia nietoperzy i jeży, pokaz akustyczny), a także sesją popularnonaukowych wykładów autorstwa badaczy nietoperzy z wrocławskich uczelni;
  • wystawę unikatowych zdjęc nietoperzy w ich naturalnym środowisku, autorstwa Maurycego Ignaczaka, wędrującą po wybranych Centrach Aktywności Lokalnej.

W trakcie trwania projektu uczestnicy zapoznali się ze środowiskiem naturalnym, problemami biologii, ekologii i ochrony nietoperzy, zostali wyposażeni w wiedzę niezbędną do niesienia pomocy latającym ssakom w sposób bezpieczny dla nich i dla ludzi.

Dodatkowym celem osiągniętym w trakcie realizacji projektu była skuteczna promocja wrocławskich naukowców oraz działaczy wrocławskich NGO chroniących przyrodę, a także aktywizacja mieszkańców Wrocławia: poznawanie przyrody w najbliższej okolicy w czasie wolnym; dobrze spędzony czas z rodziną i przyjaciółmi.

Podobne wpisy