Ładowanie Wydarzenia
 • To wydarzenie minęło.

« Wszystkie Wydarzenia

Dzień błota

11 września, 2022 @ 08:00 16:00

Fundacja Nam Zależy 💚 i Jodełka leśne warsztaty dla dzieci 🌲 serdecznie zapraszają do świętowania DNIA BŁOTA! 🐾
📅 Już 11 września (niedziela) 2022 r., spotykamy się w Lesie Osobowickim, by przeżyć prawdziwą, błotną przygodę!
💡 Warto wiedzieć: Międzynarodowy Dzień Błota został zainicjowany przez Gillian McAuliffe z Australii i Bishnu Bhatta z Nepalu 29 czerwca 2009 roku w celu wzmocnienia w ludziach poczucia wspólnoty i wdzięczności za dobro otaczającego nas świata. Przesłanie skierowane jest zarówno do dzieci jak i dorosłych.
📣 Głównym celem tego wydarzenia jest skłonienie ludzi do powrotu do natury, prostych zabaw i przebywania wśród dzikiej przyrody. Podczas tego dnia chcemy pokazać Wam, jak można dobrze spędzić czas w naturze, przy udziale naturalnych elementów, zabawek i sprzętów zrobionych z recyklingu.

📝Program i harmonogram wydarzenia:
🔵 11:00 – 12:00 “CICHA GODZINA” + WARSZTATY Z UWAŻNOSĆI
Uczestnictwo podczas “cichej godziny” skierowane jest do osób z niepełnosprawnością, osób wysoko wrażliwych (OWW) oraz osób, które nie odnajdują się w tłumie i dużej grupie. Podczas tej godziny obowiązuje limit uczestników do 30 osób. Dostępne będą wszystkie atrakcje.
🟢 WARSZTATY Z UWAŻNOŚCI
🪶 Podczas warsztatów z uważności stworzymy i wykorzystamy wiele okazji, aby bardziej poczuć własne ciało i jego możliwości, by skontaktować się ze swoim oddechem i poczuć bicie i głos własnego serca, by rozpoznać jakie uczucia w nas rozbudza otaczająca leśna aura.
🫂Wspólnie rozpoznamy, co słyszą nasze uszy, co widzą nasze oczy, co smakują nasze języki, co odczuwają nasze dłonie i stopy i to wszystko w kontakcie z różnorodnymi darami natury i nie tylko. Połączymy się w kręgu wdzięczności i życzliwości oraz w różnych innych aktywnościach, by poczuć moc grupowej współpracy i wsparcia.
🪘Wykorzystamy instrumenty takie jak: misa tybetańska i kalimba oraz wiele innych materiałów w myśl idei wykorzystania tego, czemu można nadać “nowe życie”, co proste i pod ręką.
📣Zajęcia dedykowane są szczególnie dzieciom, jednak rodzice mogą również rozbudzić potencjał swojego wewnętrznego dziecka i wraz z własną pociechą korzystać z proponowanych aktywności. Wierzymy, że rodzice również mogą wiele na tym zyskać.
👉 Warsztaty skierowane są do dzieci w wieku od 4 do 9 lat (młodsze dzieci razem z rodzicem/opiekunem).
🙇‍♀️ Warsztaty poprowadzi Iza Bielska

🟤 12:00 – 16:00 SWOBODNA, BŁOTNA ZABAWA
Na terenie wydarzenia będą przygotowane stacje, między innymi z:
🌱 kąpielami błotnymi,
🌱 naturalną ścieżką sensoryczną,
🌱 błotną piaskownicą i basenem
🌱 błotną kuchnią,
🌱 wspinaczką między drzewami,
🌱 przelewaniem wody
i innymi atrakcjami wodno-piaskowo-błotnymi.
Wszystkie „stanowiska” będą dostępne przez cały czas trwania zabawy.

📝 ZASADY
POSTANOWIENIA OGÓLNE
Zasady kierowane są do osób przebywających na terenie wydarzenia w trakcie jego trwania. Celem jest zapewnienie bezpieczeństwa uczestników i dbanie o teren wydarzenia.

 1. Każdy uczestnik bierze udział w wydarzeniu na własne ryzyko i odpowiedzialność.
 2. Osoby małoletnie uczestniczą w wydarzeniu na wyłączną odpowiedzialność rodziców/opiekunów i podczas trwania wydarzenia pozostają pod ich opieką.
 3. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są zachowywać się w sposób niezagrażający bezpieczeństwu swojemu i innych osób.
 4. Uczestnicy wydarzenia zobowiązani są do dbania o teren wydarzenia: nie niszczenie zieleni, nie pozostawianie śmieci.
 5. Woda dostarczona na czas wydarzenia nie nadaje się do spożycia.
 6. Organizatorami wydarzenia są Fundacja Nam Zależy oraz Jodełka – leśne warsztaty dla dzieci, którzy zapewniają atrakcje dostępne w trakcie wydarzenia.
 7. Organizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody – osobiste jak i majątkowe – powstałe w trakcie trwania wydarzenia.
 8. Udział w wydarzeniu jest równoznaczny z akceptacją przez uczestnika niniejszych zasad.
  🌾 Projekt pn. „Dzień Błota” jest realizowany w ramach Dolnośląskiego Funduszu Małych Inicjatyw i finansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030″